piątek, 14 kwietnia 2017

Fototapety. Żeby nie było nudno !

Jako ludzie zapracowani i zabiegani bardzo mało czasu spędzamy w domu. Dlatego tak ważne jest, by przebywanie w swoim domowym zaciszu uspokajało nas, wprowadzało w dobry nastrój, czy dawało upragnione odprężenie. Na co dzień z pozoru nie zwracamy uwagi na detale jakimi są ściany czy kolory. Skupiamy się na zupełnie innych rzeczach, lecz kto by pomyślał, że właśnie te drobne elementy, odświeżone i zmienione mogą bardzo wpłynąć na nasz nastrój w domu?


Ile razy zmienialiśmy kolor ścian, tyle za każdym razem szybko do pomieszczenia wkraczał przedmiot, który nie pasował do mebli, czy tapety na ścianie. Ulubione plakaty dziecka odpadały po otwarciu okna i minimalnym wietrzeniu mieszkania. Szukaliśmy czegoś, co będzie trwałe, kolorowe, dziecięce i łatwe do zmiany wraz ze zmianą "widzimisię" małego lokatora. Szukaliśmy czegoś, co będzie sprawiało, że czujemy się w pokoju odprężeni, zadowoleni, zrelaksowani. Jestem przede wszystkim kobietą. Uwielbiam zmieniać, przestawiać i przerzucać meble z jednej ściany na drugą. Kończyło się to zwykle zrywaniem ulubionych postaci z jednej strony i przyklejaniem na drugą, tonami łez i totalnym zrezygnowaniem. Od jakiegoś czasu szukałam do pokoju dziecka coś z efektem "wow". Zdecydowaliśmy się na fototapetę. Nie był to prosty wybór, bo posiadając małe mieszkanko o nierównych ścianach miałam wiele dylematów.
 Sama myśl o jakiejkolwiek tapecie przyprawiała mnie o mdłości. Koszta, wiele godzin pracy i mnóstwo śmierdzącego kleju.

Wyszukałam inspiracji do pokoju chłopca i spędziłam godziny przebierając we wzorach. Jest ich naprawdę wiele !

Tutaj można pooglądać więcej dziecięcych inspiracji :)


 klik


Jeśli ktoś pomyślałby, że fototapety to przeszłość to zaskoczę was. Znowu stają się modne.

Tymczasem szukam inspiracji do mojej świątyni - kuchni. Jako osoba bardzo aktywna fizycznie spędzam wiele czasu na przygotowaniu posiłków. Wiele razy próbowałam malować starą tapetę, zmieniając kuchenny klimat. Tymczasem kolejnym krokiem będzie fototapeta kuchenna. Wraz z wiosną wkroczymy w nowy wymiar gotowania !Myślę nad wzorem bardzo naturalnym, więc z pewnością będę celować w warzywa, owoce. Nie zdecydowałam jeszcze ostatecznie jaki wzór ozdobi moją kuchnię. Tymczasem wiele wzorów kuchennych zainspirowało mnie na stronie producenta. 

Dodatkową opcją, którą stosuję od dawna w domu są naklejki ścienne. O tyle wygodne, że można je wymieniać często i pięknie ozdabiają ścianę w zależności od pory roku, czy czasu świąt. 

Jeszcze dziś z kodem MURAL46 wpisanym w koszyku możecie uzyskać aż 46% rabatu na wybrane fototapety. 

Warto zajrzeć !

https://myloview.pl


PODPIS

1 komentarz :

  1. Też zastanawiamy się nad fototapetą :) Słyszałam też o tzw "sprayowaniu" ścian ;)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za opinie i komentarze!

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...