czwartek, 1 sierpnia 2013

Fitmaminka biegnie - jak biegać, aby schudnąć?

Dla sportu, dla zdrowia, dla urody i myśli swobody.
Fitmaminka biega przez pola, przez lasy, mierząc co kilometr swe najlepsze czasy.
Jakby na to spojrzeć to nie będzie ukrywać, że wyniki tu przedstawione "dupy nie będą urywać".
Wielką dumą jednak matka się okrywa,
bo z upływem kilometrów, waga też ubywa!


Oto moje lipcowe zmagania (dwa wybrane):i dla porównania najdłuższy bieg do tej pory:

Jest progress. Co każdy bieg staram się przebiec więcej. Co zauważyłam? Że po przebiegnięciu około 3-4 kilometrów wszelkie opory puszczają i bieganie staje się przyjemne a energia jest tak wyrównana, że czuję, iż mogłabym biec i biec... Lubię to!

Jak biegać, żeby schudnąć?

Wracamy do sedna tematu. Otóż nie każdy wie, że nasz organizm zaczyna spalać tkankę tłuszczową po około 20 minutowym wysiłku fizycznym. Jeśli nasze tempo biegu nie pozwala nam na tak długi trening, a zależy nam głównie na spaleniu tłuszczyku - biegnijmy wolniej, ale dłużej. Przeplatajmy bieg marszem, róbmy bieg interwałowy.
Kiedy jesteśmy już bardziej doświadczeni w bieganiu, a nasze mięśnie mogą więcej polecam bieg interwałowy. O tym sposobie biegu można szerzej poczytać tutaj --> Bieg interwałowy Pozwoliłam sobie na wklejenie linka, by już nie opisywać zamieszczonego wcześniej tekstu z sieci. Dobrze wykonany bieg w tym stylu może dać nam takie same efekty już po 10 minutach treningu.

Biegacie??
PODPIS

6 komentarzy :

 1. Nie biegam, nie mam tyle samodyscypliny. Nie wiedziałam, że dopiero po 20 minutach zaczyna się spalać wstrętna tkanka tłuszczowa ! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No..nie dość, że trzeba b-i-e-g-a-ć to w 20 minut dawno zwykle byłam "po" :) Teraz staram się to zmienić

   Usuń
 2. Uwielbiam biegać. W ciąży się mimo wszystko trochę boję (chociaż czytam i słyszę dużo uspokajających opinii na ten temat), ale na jutro umówiłam się z przyjaciółką na wieczorne truchtanie:).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ojej, podziwiam. Ja w ciąży to ledwo się ruszałam :D (do lodówki) :)

   Usuń
 3. Ja właśnie dzisiaj rozpoczęłam swoją przygodę z bieganiem :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja też niedawno zaczęłam swoją przygodę z bieganiem mam 42 lata i jestem szczęściwą mamą po raz trzeci, zaczęłam w ubiegłym roku po krótkim urlopie macierzyńskim , jak widać wszystko jest możliwe i najlepiej biega mi się bez towarzystwa tylko ja , moja głowa i ta radość z każdego kilometra super uwielbiam to.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za opinie i komentarze!

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...