wtorek, 20 maja 2014

ZUMBA

Dziś o ZUMBIE - już niedługo pochwalę się relacją z zajęć, a tymczasem krótki opis :)


Zumba
Zumba… odnosisz wrażenie, że słyszysz ten termin na każdym kroku? Ostatnio zumba zdominowała taneczny rynek fitness, tańczą ją zarówno starsi ludzie jak i nastolatkowie. To doskonały sposób na dobrą kondycję, wyrzeźbione mięśnie ciała i miłą zabawę. W szkołach tańca lub klubach fitness aż roi się od ofert. 

Czym właściwie jest ZUMBA?


Zumba sama w sobie pochodzi z Kolumbii. Za jej początki odpowiedzialny jest tancerz i choreograf kolumbijski Aberto Perez, znany inaczej też jako „Beto”. Sztuka tańczenia zumby wzięła się z czystego przypadku i  improwizacji jak wspomina Kolumbijczyk. Na jeden z treningów całkiem przypadkowo przyszedł nieprzygotowany. Zmuszony był improwizować przy muzyce latynoskiej. Tak właśnie narodziła się zumba. Jej początek sięga połowy lat 90-tych, kiedy to powstała jak feniks z popiołów. Zumba tłumaczona w języku gruzińskim oznacza nic innego jak „wystarczy tylko chcieć”. Beto wyeksportował zumbę do USA, gdzie zamieszkał, tam zyskała sławę jako zumba fitness, gdzie rozpowszechniła się na całą kulę ziemską.

Jak to się tańczy?

Zumba ma styl bardzo energicznej, zmysłowej „fitnessowej rozgrzewki”. Jest to po prostu połączenie aerobiku i muzyki Latino, gdzie kolejne układy wykonywane są na bieżąco w rytm lecącej muzyki. Nie wiadomo, czy „uprawianie zumby” można nazwać tańcem, czy bardziej treningiem. Nie znajdziemy jej na zawodach światowej klasy, jednak mimo wszystko spotkamy ją na każdym kroku. Ten styl ćwiczeń, czy też tańca ma znakomity wpływ na nasze samopoczucie, sylwetkę i psychikę. 

Jeszcze więcej korzyści…

Intensywny taniec podczas godzinnego treningu potrafi wycisnąć z naszego ciała nawet 600 kalorii. To równowartość dużej kanapki typu Fast-food, czy 3 soczystych pączków. Podczas treningu świetnie wymodelujemy sylwetkę i całe ciało. Taniec ten redukuje poziom stresu i nastawia nas przyjaźnie do otoczenia. 

Jeśli w dalszym ciągu zastanawiasz się, czy warto spróbować i czy dasz radę – odpowiedź jest prosta – na pewno. Nawet jeśli początkujący nigdy nie miał do czynienia z tańcem, nawet jeśli twierdzi, że ma lewe nogi to skakać każdy potrafi! Zumba to nic innego jak kreatywny aerobik, tak więc jeśli zdrowie dopisuje, to nic nie może stanąć na przeszkodzie.


PODPIS

1 komentarz :

Dziękuję za opinie i komentarze!

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...