czwartek, 6 listopada 2014

Dieta i moje podejście.

Na początek muszę przeprosić za tak długą nieobecność. Przez czas, w którym nie pisałam nie zrezygnowałam z trybu FIT. Wręcz go poszerzyłam w każdym calu, ale o tym w osobnym poście. Wracam do pisania, bo przez te kilka miesięcy wydarzyło się wiele rzeczy, oraz nabrałam nowych doświadczeń, którymi się z wami podzielę!

Kilka słów o diecie...


Czym jest dla mnie dieta?

Dieta to nic innego jak odpowiednio dobrany, przemyślany plan tego, jak chcemy się odżywiać. Jest to tylko plan, bez ścisłych restrykcji. Nie jesteśmy w wojsku (jeszcze) dlatego odpuszczamy liczenie kalorii i stres związany z tym "o matko ile ja zjadłam".

Matko - zjedz tyle ile potrzebujesz, ważne, że zdrowo!


Dieta to styl życia każdego z nas. Sami go sobie możemy dobrać, sami kontrolować - kiedy mamy świadomość, że zdrowe odżywianie jest tylko naszą zasługą - wtedy z reguły taka dieta działa. Podziałała i u mnie. Nie będę tutaj wymieniać kilogramów, choć w początkowej fazie miały dla mnie wielkie znaczenie. Ważne jest tu dobre samopoczucie i uśmiech, kiedy myślę, że doszłam do tego sama. 

Co jest najważniejsze według mnie?

Przede wszystkim systematyczność. Systematyczność w mojej diecie rozumiem w ten sposób, że jemy 5 posiłków dziennie o stałych porach. Dlaczego to takie ważne?
Przede wszystkim dlatego, że musimy przyzwyczaić nasz organizm do tego, że dostarczamy mu niezbędnych składników do przetrwania. Jeśli zjadamy regularne, lecz nie obciążające bardzo naszego żołądka posiłki pracuje on regularnie. Oznacza to, że nie musi czekać i cierpieć z powodu nieregularnego jedzenia, lub głodówki. Jeśli dojdziemy do takiego trybu (czas operacyjny 2-3 tygodnie) zachcianki raz w tygodniu typu alkohol, słodycze, chipsy nie będą stanowiły dla metabolizmu wielkiego problemu. 

Jak jeść normalnie?

Dlaczego możemy sobie pozwolić na chwilę zapomnienia? Dlaczego możemy być na diecie i jeść jak "normalni" ludzie? Dlatego, że metabolizm pracujący regularnie potraktuje naszą zachciankę jak regularną pracę, odrobinę cięższą, jednak nie jako wyzwanie. Jadając nieregularnie pozwalamy naszemu organizmowi na odkładanie zapasów w postaci tkanki tłuszczowej, dzieje się to szczególnie wtedy, kiedy po ścisłej diecie sięgamy po słodycze.


PODPIS

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Dziękuję za opinie i komentarze!

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...