niedziela, 29 listopada 2015

Stopy sportowca - jak o nie zadbać?

Sportowcy, czyli osoby spędzające w butach większość dnia narażają swoje stopy na różne przypadłości. Najgorzej teraz, gdy zima za rogiem nawet w pracy chowamy nogi w ocieplane obuwie. To istna katorga dla naszych stóp, powodująca nie tylko dyskomfort psychiczny, ale też różne niekoniecznie ciekawe przypadłości. Osoby aktywne są dodatkowo narażone w większym stopniu na grzybicę stóp nazywaną potocznie "stopą atlety". Ponieważ najlepiej zapobiegać niż leczyć, oto kilka rad, jak zimą ogarniemy nasze "narzędzia" do treningów. Nie istotne jaki rodzaj sportu uprawiamy i jak długi czas spędzamy w butach. 

1. Skarpety

Na początku sama nie przywiązywałam wagi do tego, co mam na stopach, jednak skarpety sportowcom są niezbędne - szczególnie, kiedy buty są zakryte a trening ciężki. Trzeba unikać modeli, które zbyt uciskają stopy czy kostki. Dodatkowo powinny dobrze radzić sobie z naszą potliwością, która sprzyja zbieraniu się bakterii. Muszą być przewiewne. Stopy aktywnych ludzi są szczególnie obciążone, co za tym idzie - narażone na różne kontuzje i otarcia. Warto dodatkowo zabezpieczyć stopę przed  kontuzją, typu: zranienia, krwiaki, otarcia i odparzenia.
Jak to zrobić? Przez odpowiednią pielęgnację, czyli:

2. Dezodorant do stóp

Idealna profilaktyka na co dzień. Zapewnienie sobie warstwy ochronnej jest korzystne nawet przy doborze idealnych skarpet i obuwia. Dobór odpowiedniego jest tak samo ważny jak dobór bielizny. Aby zapewnić sobie komfort podczas pracy czy treningów wybierzmy taki, który jednocześnie zredukuje nadmierną potliwość, zapobiegnie przykrym zapachom oraz nada nam poczucie komfortu i świeżości, czego tak brakuje przy intensywnym trybie życia. Wydatek bardzo ekonomiczny, bo pod LINKIEM znajdziecie dezodorant mojej ulubionej firmy w granicach 17 zł. 


3. Buty

Należy zwrócić uwagę na materiał, z którego są wykonane. Z pewnością każdy z nas miał kiedyś w szafie jakąś ulubioną parę butów, które były bardzo niesprzyjające dla naszych stóp. Mogę tutaj przytoczyć modę na kolorowe trampki. Ładny efekt z zewnątrz, jednak stopy w nich przeżywały istną katorgę. Zakładając kupno obuwia sportowego warto wydać więcej i cieszyć się komfortem na dłużej.  Zapewnijmy naszym nogą godne życie !
Po co narażać się na schorzenia, którym można zapobiec stosując się do powyższych 3 zasad?

PODPIS

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Dziękuję za opinie i komentarze!

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...