środa, 19 lutego 2014

Zachcianki ;)

W tym krótkim poście chciałabym rozwiać wszelkie wątpliwości odnośnie diety osoby, która ćwiczy. Jesteśmy tylko ludźmi i mamy swoje zachcianki…

Któż zabrana je spełniać? Jeśli posiadasz silną wolę i wiesz czym jest umiar - sięgaj po słodycze, jednak nie na co dzień lecz gdy faktycznie nie możesz bez nich wytrzymać (jesteś matką, kobietą, która podczas ciąży zaznała nie jednej zachcianki dlatego dokładnie wiesz o czym piszę) :)

Warto jednak zachować poniższe zasady, by nasza dieta i ciało nie ucierpiały podczas napadu na lodówkę:

1. Jeśli już musisz jeść słodycze - sięgaj po nie maksymalnie raz - dwa razy w tygodniu.

2. Jeśli wypada "Twój" dzień tygodnia na zjedzenie czegoś słodkiego - zrób to koniecznie przed 15:00

3. Jeśli jest przed 15:00, wypada TEN dzień, w którym zaraz pochłoniesz coś słodkiego i.... jeśli już musisz to zjeść - zjedz coś słodkiego zaraz po posiłku (po śniadaniu, drugim śniadaniu, ostatecznie po obiedzie).

Dlaczego takie zasady? Słodycze nas nie sycą, są tylko pustymi kaloriami, jednak jak wiadomo - zaspokajają nasze pragnienie, które tworzy się nie gdzie indziej a w głowie. Jemy przed 15:00, ponieważ mamy okazję podczas reszty dnia spalić nadmiarowe kalorie. Dlaczego zatem po posiłku? Dlatego, że nasz żołądek jest na pełnych obrotach i nie będzie traktował czekoladowej przekąski jako osobnego posiłku.
Fot.: Bartek Zaranek

Zdrowa alternatywa dla czekoladowych zachcianek:

"Szejk czekoladowy"

Znalazłam swojego czasu wspaniały przepis na mój ulubiony przerywnik między posiłkami. Może on również zastąpić jeden z pięciu posiłków w ciągu dnia (najlepiej sprawdza się po treningu). Moim zdaniem wspaniale zastępuje słodycze i osobiście, gdy tylko miałam na coś słodkiego ochotę przyrządzałam ten pyszny wspaniały napój :)Będzie Ci potrzebne:

200ml mleka
banan
2 łyżki kakao
2 łyżki słonecznika łupanego
2 łyżki płatków migdałowych
łyżka miodu (wedle uznania)

Wlej do szejkera 200ml mleka, pół banana, 2 łyżki słonecznika obranego, 2 łyżki płatków migdałowych, łyżkę miodu oraz łyżkę kakao. Zmiksuj.

Zamiast banana możemy dodać sezonowe owoce - np. truskawki :)

PODPIS

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Dziękuję za opinie i komentarze!

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...