wtorek, 27 października 2015

Joga lepsza od prozacu

Idealna do walki z melancholią, chronicznym smutkiem, depresją jesienną. JOGA. 

Często pisałam, jak to wysiłek fizyczny i totalne zajeżdżanie organizmu pomaga mi wyzbyć się stresu dnia codziennego. Niekiedy jednak nie ma możliwości całkowitego wyładowania energii i pozostaje biednemu człowiekowi udać się do psychiatry. Wiadomo, jak odległe terminy funduje nam NFZ (tak tak, wszystko zaraz będzie lepsze, jednak na lepsze trzeba jeszcze poczekać). 


Tak więc znalazłam idealny sposób na rozciąganie i relaks w jednym. Co powiecie na chwilę jogi? 
Nie zakładam, że od razu będziecie zawijać stopy za uszy, jednak są sposoby, by rozluźnić mięśnie i zafundować sobie mały relaks gdy nie macie ochoty wystawiać nosa za drzwi.

1. Muzyka. 

Odchodzę na chwilę od radia, łupanek, dubstepu i innego szitu, które towarzyszy mi z głośników. Dodam też, co bardzo istotne - nie da się zrelaksować przy muzyce, z którą jesteśmy osłuchani. Nie namawiam do Chopina i czy innych Czajkowskich - nie żyją. Ponadczasowe są jednak odgłosy naturalne, ciche. Nikt nie wymaga rozmowy, nikt nie słucha, jesteś tylko Ty i muzyka. 


https://welna.files.wordpress.com/2008/04/

2. Czas.

Nie pędzisz na określoną godzinę, nie spóźnisz się, ani nie zapomnisz stroju. Jesteś cały czas w domu, więc masz wszystko pod ręką. Sam fakt, że nie musisz zrobić wszystkiego szybko przed czy po treningu już rozluźnia umysł, co za tym idzie - jesteśmy szczęśliwsi. 

3. Sprzęt.

Do jogi nie potrzebujemy wiele. Kawałek podłogi i dobry przewodnik. Ewentualnie Youtube, gdzie można zacząć od podstaw. Polecam jednak zakup maty, która przyda się pod nasze cztery litery, gdyż pozycji siedzących jest wiele, a nasze kości nie są z gumy :)

W sklepie znajdziemy ich bardzo wiele, radzę jednak zwrócić uwagę na grubość. Ceny wahają się od 50 do 199zł, jednak już w połowie tego przedziału można znaleźć coś idealnego na początek.

http://jogastyl.pl/

Mata do jogi wykonana z odpornego antypoślizgowego materiału, pvc. Jest bardzo wytrzymała i elastyczna.
Jeśli macie zamiar zgłębić bardziej tajniki jogi, polecam od razu kupić sobie kilka rzeczy w pakiecie.
http://jogastyl.pl/product-pol-457-Zestaw-do-jogi-.html4. Odprężenie.

Rozluźnienie ciała poprzez trening koncentracyjny, w tym swobodne oddychanie dają nam możliwość odnalezienia stanu głębokiego relaksu. Stan ten przynosi podobny efekt jak kilkugodzinny zdrowy sen, w którym ciało jest w stanie szybko się zregenerować. Dlatego właśnie raz na jakiś czas, głównie dla rozciągania wybieram jogę. 

Po niezbędnik do ćwiczeń zapraszam na http://jogastyl.pl

PODPIS

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Dziękuję za opinie i komentarze!

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...