niedziela, 2 czerwca 2013

Wyrób nawyk picia wody!

Pij wodę, będziesz zdrowa...
...i piękna, gdyż woda nie tylko wypłukuje z organizmu toksyny i szkodliwe produkty przemiany materii, ale też nawilża skórę od wewnątrz, wzmacniając jej przydatki – paznokcie i włosy i sprawia, że stają się lśniące. Jednak nie wszyscy lubią wodę, zwłaszcza tę, którą najbardziej polecają specjaliści zdrowego żywienia – mineralną niegazowaną. Jest ona jednak wartościowa i nie da się jej niczym zastąpić, warto zatem nauczyć się ją pić i wypijać jej jak najwięcej, zwłaszcza  w upały, gdy duże ilości wody tracimy wraz z potem. 

Jak zatem przekonać się do picia dużych ilości wody? 

Powinniśmy wypić około 2 litry wody dziennie, z ręką na sercu - ile z nas to robi?
Trzeba wyrobić w sobie stały nawyk zabierania ze sobą butelki wody wszędzie, gdziekolwiek wychodzimy, a w domu najlepiej jest porozstawiać je w różnych miejscach, tak by zawsze mieć ją pod ręką i przypominać sobie o wypiciu kolejnej porcji.
 W pracy, jeśli nie mamy czasu na częste napełnianie szklanki albo nie ma takiej możliwości, przygotujmy sobie wielką szklankę i popijajmy  z niej małymi łykami (pijąc w ten sposób, najlepiej nawadnia się organizm) albo pijmy wprost z butelki i nie wykręcajmy się żadnymi wymówkami. Nie wolno zapominać o przygotowywaniu szklanki wody przed snem – jeśli nie wypijemy jej w nocy, na pewno przyjdzie nam na to ochota tuż po przebudzeniu, a zarówno nocne, jak i poranne picie wody daje dla organizmu wiele korzyści. Podczas uprawiania sportu nie wolno odkładać picia na czas zakończenia treningu, lecz trzeba nawadniać organizm w stałych odstępach czasu, nawet gdy nie odczuwamy pragnienia.

Nie tylko woda z butelki

Choć specjaliści przekonują, że najlepszym napojem jest dla nas niegazowana woda mineralna, chyba nikt nie jest w stanie pić wyłącznie samej wody. Większość z nas nie potrafi funkcjonować bez kawy, herbaty czy soków i to bardzo dobrze, bo nieważne, w jakiej postaci przyjmujemy wodę, najważniejsze jest, by w ogóle dotarła ona do naszego organizmu. Warto zatem, oprócz picia soków owocowych i warzywnych, kawy, herbaty i herbatek ziołowych czy owocowych, jeść zupy oraz soczyste owoce, na przykład arbuzy czy cytrusy – to również ma znaczenie, a jest to akurat bardzo przyjemny i niekłopotliwy sposób nawadniania organizmu i oczywiście dostarczania mu dodatkowych porcji witamin. 


To jak? Pijemy? :)

PODPIS

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Dziękuję za opinie i komentarze!

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...