poniedziałek, 20 maja 2013

Ćwiczenia na mięśnie brzucha – dlaczego wciąż nie widać efektu?!


...
Kiedy po okresie zimowym, spędzonym w domu zaglądamy w lustro, łzy często same napływają do oczu. Pokaźna oponka wokół naszego brzucha powstała nie wiadomo kiedy, a co gorsza nie ma zamiaru nas opuścić. Wówczas fora internetowe aż pękają w szwach od opinii wszelkiej maści „specjalistów”, którzy proponują nam wykańczające programy treningowe, które nie dość, że nie przynoszą efektów to zniechęcają nas do jakiejkolwiek aktywności fizycznej. W tym artykule dowiesz się jak prawidłowo stosować ćwiczenia w praktyce, by nie „katować” mięśni.

Robienie brzuszków nie wystarcza.

Zanim zaczniesz tak naprawdę ćwiczyć, musisz uświadomić sobie jedną, najważniejszą rzecz – nawet tysiące brzuszków nie pomogą Ci w wyrzeźbieniu sylwetki, jeżeli będziesz wykonywać je nieprawidłowo. Owszem, mięśnie brzucha, da się wyćwiczyć lecz co z tego, jeżeli wciąż będą one przykryte warstwą tłuszczu? Odpowiedź jest prosta, musisz dostarczyć swojemu organizmowi dodatkowych bodźców, które spowodują że zacznie on korzystać z innych zapasów tłuszczu. Dlatego  też, ważne jest aby oprócz ćwiczeń na mięśnie brzucha do swojego treningu wpleść choć klika ćwiczeń ogólnorozwojowych. Dzięki temu, cała twoja sylwetka po pewnym czasie nabierze kształtu.
Dbaj o całe ciało.
Brzuch jest taką częścią ciała, którego niedoskonałości jest nam ukryć najtrudniej. Dlatego też, najlepszą decyzją będzie wybór ćwiczeń, które zadbają o całą naszą sylwetkę, to znaczy: uda, pośladki, ręce itd. Będzie to zapewne lepszy wybór pod względem tego, że zaangażujemy znacznie więcej mięśni, a przy okazji ćwiczenia te nie będą nudnym powtarzaniem setek brzuszków – a jak wiadomo – rutyna bardzo szybko się nudzi.


Nie zapomnij o diecie!

Możemy wylewać litry potu na siłowni czy robiąc ćwiczenia w domu lecz co z tego, jeżeli nie zadbamy o siebie od wewnątrz? Decydując się na treningi, musimy pamiętać, aby zacząć jeść bardziej racjonalnie. Przede wszystkim nasze dania muszą wykazywać ujemny bilans energetyczny. Żywność, którą spożywamy powinna być nisko przetworzona, ale nie możemy zapomnieć o jak największej zawartości minerałów. Jeżeli dieta kojarzy się nam tylko z piersią kurczaka i suchym liściem sałaty należy przestać się bać. Wystarczy zminimalizować zjadane porcje oraz w miarę możliwości jeść pięć razy dziennie. Nie ma tutaj mowy o głodzeniu się.

A może trening aerobowy?

Ostatnio popularny trening aerobowy okazał się być dla wielu osób kluczem do pięknej sylwetki i dobrego samopoczucia. Jest to bardzo dobry sposób na pozbycie się zbędnych kilogramów i ujędrnienie naszego ciała. Jednak i tutaj znajdziemy jeden warunek – regularność. Bez niej możemy tylko pomarzyć o zdrowym wyglądzie. Ćwiczenia te, najlepiej jest wykonywać 3 – 4 razy w tygodniu, aby nie dopuścić do przemęczenia albo co gorsza do kontuzji. Dla osób poszukujących różnorodności polecamy także trening interwałowy. Polega on na zmiennej intensywności. Jeżeli jest odpowiednio dopasowany do naszych możliwości także może przynieść cieszące oko efekty.

Odpocznij.

Często jest tak, że osoby zaczynające swoją przygodę z ćwiczeniami mają ogromny zapał. Jest to oczywiście dobra oznaka lecz czasami prowadzi do licznych przeciążeń, np. stawów czy mięśni. W tym przypadku należy wyrzucić z głowy znaną maksymę – więcej znaczy lepiej. Nasz organizm potrzebuje odpoczynku i regeneracji. Jeżeli tego od nas nie dostaje, możemy być pewni, że zamiast zwiększenia formy, zwiększy się nasz apetyt. Stanie się tak w wyniku wzrostu kortyzolu w organizmie. Najlepiej jest zaplanować sobie dni, w których będziemy mogli wykonać nasz trening. Pozostałe dni przeznaczmy na odpoczynek, tylko bez objadania!

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Dziękuję za opinie i komentarze!

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...