wtorek, 21 maja 2013

Produkty, które wzmagają Twój apetyt.W poniższym tekście zaprezentuję kilka produktów, które powodują że zjadasz więcej niż potrzebujesz.

Alkohol
Mimo, że sam alkohol nie ma aż tak ogromnego wpływu na tycie, to należy sobie odpowiedzieć na pytanie. Kto po trzech głębszych nie ma ochoty na kawałek pizzy, paczkę chipsów, czy kebaba? Pytanie drugie – kto oprze się tej pokusie? No właśnie, po alkoholu jesteśmy rozluźnieni i bardziej pobłażliwi wobec siebie. Dlatego też, ciężko jest nam się oprzeć, aby nie zatrzymać się na wspomnianego już kebaba w drodze powrotnej z imprezy.Białe pieczywo
Niestety, białe pieczywo tylko „zapycha” nasz żołądek na parę chwil, po czym znów mamy ochotę coś przekąsić. Najlepszym rozwiązaniem tego problemu jest przestawienie się na pieczywo ciemne lub razowe, ponieważ zawiera błonnik.Fruktoza 
Oczywiście fruktozy samej w sobie nie spożywamy (choć kto wie), ale warto spojrzeć czasami na etykietkę Waszego ulubionego „dietetycznego” napoju. Fruktoza także znajduje się w popularnym w dietetycznym świecie słodziku. Jednak nie dajmy zwieść się reklamom! Fruktoza czyli popularny słodzik, nie jest wyłapywana przez ośrodek sytości w mózgu, w przeciwieństwie do glukozy. Krótko mówiąc, fruktozę możemy jeść bez końca, nie czuć sytości lecz cały czas będziemy dostarczać do organizmu puste kalorie.

Słodkości
Chociaż reklamodawcy często proponują nam zjedzenie kawałka czekolady, czy batona aby opanować głód jest to jedna z najgorszych rzeczy jakie można zrobić. Fakt, spożycie słodyczy pozwala opanować głód lecz powoduje, że po pewnym, niedługim czasie wraca on ze zdwojoną siłą. Następuje zaburzenie mechanizmów regulujących pobór pokarmów w wyniku czego pochłaniamy o wiele większe ilości jedzenia niż normalnie bylibyśmy w stanie zjeść.

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Dziękuję za opinie i komentarze!

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...