środa, 22 maja 2013

Dlaczego moja waga nie spada?


Jestem na diecie, dlaczego moja waga nie spada?

Kiedy już po wielu próbach udało przejść Ci się na planowaną od kilku lat dietę nie może obejść się bez problemów. Ogromne wyrzeczenia, brak słodyczy, ciężkie ćwiczenia na siłowni a waga ani drgnie? Co wtedy robić?


Przede wszystkim – nie załamywać się. Efekty nigdy nie przychodzą od razu. Musisz sobie uświadomić, że brak widocznego spadku na twojej wadze to nic strasznego. Nie oznacza to także, że coś robisz źle. Najważniejszym zadaniem dla Ciebie w tym momencie jest wytrwałość, ponieważ, to że Ty nie widzisz żadnych zmian nie oznacza, że ich faktycznie nie ma. Nie możesz koncentrować się tylko i wyłącznie na liczbach i wskaźnikach, musisz zauważyć inne pozytywy takie jak lepsza kondycja czy lepsze samopoczucie.Każdy kto choć raz przeszedł na dietę powie Ci, że początki są najgorsze ponieważ czasem wydaje się nam, że zamiast chudnąć – tyjemy. Jest to zjawisko normalne polegające na magazynowaniu przez organizm większych ilości glikogenu. Glikogen można określić jako „paliwo zapasowe” naszego organizmu. Podczas ćwiczeń i wysiłku wiąże on w mięśniach wodę, przez co stają się one większe a nam wydaje się, że tyjemy.
Ponad to nawet w przypadku połączenia niskokalorycznej diety oraz wysiłku fizycznego możemy doświadczyć niewielkiego przyrostu mięśni. Jest to normalne i naturalne, ponieważ jest mechanizm adaptacyjny nieprzeciążanych wcześniej mięśni.
Nie martw się i pamiętaj, że nie możesz się poddać. Mięśnie potrzebne są do spalania tłuszczu więc im bardziej masz je rozbudowane tym więcej kalorii spalisz. Oczywiście wszystko trzeba robić z umiarem, ćwiczenia ogólnorozwojowe pozwolą zachować Ci równowagę.
Liczby liczby. Ignoruj je. Po rozpoczęciu diety odstaw wagę na minimum dwa tygodnie. Centymetr wyrzuć w kąt i zajmij się sobą. Po dwóch tygodniach zmierz efekty – z pewnością będą widoczne.

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Dziękuję za opinie i komentarze!

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...